PODUJATIA

Organizovanie podujatí:

VERZIA FINAL MAILVýročie Mobilizácie 1938

Navštívte nás 3. Septembrový víkend počas našej jednodňovej akcie “Výročie mobilizácie 1938″ ktorá sa každoročne odohráva pri objekte B-S 4.  Budete si môcť pozrieť dve ukážky historických udalostí sprostredkované klubmi vojenskej histórie v dobových uniformách, mnoho historických zbraní, vozidiel a mnoho ďalšieho.

Bližšie informácie zverejníme vždy počas Augusta v našich novinkách.

Galéria: TU, a TU

 


NOC-LAMPASOV-SKNoc lampášov

Piatkové večery počas novembra a decembra sú najlepším časom na exkurziu so sprievodcom v našom múzeu vysvietenom len petrolejovými lampášmi a s doprovodom romantických československých melódií z rokov tridsiatych. Lampáše boli hlavným zdrojom svetla v bunkroch počas mierových čias.

Naši členovia a sprievodcovia sú počas tejto akcie oblečení v dobových uniformách, čo u nás bežne nevidíte. Od parkoviska stačí nasledovať svetlo lampášov…

Galéria: TU

 

Noc múzeí a galérií

Každý rok sme súčasťou podujatia Noc múzeí a galérií. Je to celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

Viac informácií o jazdách: TU

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.