MÚZEUM ČESKOSLOVENSKÉHO OPEVNENIA

Predstavenie múzea - Museum introduction - Museum vorstellung More »

ŽIVÁ HISTÓRIA

Živá história - Living history - Belebte geschichte More »

JAZDY PO OPEVNENÍ

Jazda na historických vozidlách po opevnení - Ride by historical cars along fortification - Fahrt durch historische Autos erleben entlang Befestigung More »

OBJAVOVANIE NAŠEJ HISTÓRIE

Objavovanie našej histórie - Discovering our history - Entblößen unsere geschichte More »

GALÉRIA

Galéria fotografií - Photo gallery - Fotogalerie More »

SRDEČNE VÁS POZÝVAME

Tradičné podujatie VÝROČIE MOBILIZÁCIE 1938. Bojové ukážky, bohatý sprievodný program, dobová hudba a mnoho ďalšieho. More »

 

Podpora verejnosti

Podpora verejnostiInformácie-1-300x232_2percenta_c

V roku 2014 sme aj vďaka Vašej podpore, prostredníctvom poukázania 2% z Vašich daní, dokázali výrazným spôsobom pokročiť v procese rekonštrukcie vnútorného vybavenia objektu.

Ak by ste aj tento rok radi podporili náš projekt, zameraný na záchranu technicko-historických pamiatok, môžete tak učiniť nasledovne:

(more…)

Kalendár venovaný hrdinkám

Kalendar_pin_up_ZoliumKalendár venovaný bojujúcim ženám

Blížiaci sa koniec roka 2014 nám priniesol aj kalendár, ktorým chcú autorky projektu pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny pripomenúť predovšetkým tie ženy, ktoré sa v tomto konflikte zúčastnili aktívne. Ženy hrdinky, ktoré pohodlie civilného života vymenili za peklo bojiska často tisíce kilometrov vzdialeného od ich domova.

Zmena otváracích hodín a sezóny

Informácie 1ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN A SEZÓNY:

Pre pokračujúce časovo náročné rekonštrukčné práce sme sa rozhodli pozmeniť otváracie hodiny. Zaviedli sme zimnú pracovnú sezónu, počas ktorej je naše múzeum pre návštevníkov zatvorené. (Výnimkou je päť piatkových večerov akcie Noc lampášov.)

Otváracie hodiny na rok 2014-2015:

Sobota: 11:00-18:00 hod.

Nedeľa: Zatvorené

November až marec: ZATVORENÉ

Novelizácia zákona o zbraniach a strelive

Legis_TellumNovelizácia zákona o zbraniach a strelive

Zákon o zbraniach a strelive zásadne ovplyvňuje aj činnosť klubov vojenskej histórie, rovnako ako aj naše združenie a múzeum samotné, ktorých úlohou je predovšetkým kultúrny a edukatívny prínos širokej verejnosti formou verejných podujatí a prezentácií.

Tieto podujatia a prezentácie by sa nezaobišli bez zbraní špeciálne upravených pre tento účel. Preto aj novelizácia zákona, na pohľad s touto činnosťou nesúvisejúceho, môže mať zásadný vplyv na činnosť klubov či jednotlivcov.

Za ochranou práv, nie len majiteľov “ostrých” strelných zbraní, stojí aj združenie Legis Telum.

Chystá sa ďalšia novelizácia zákona o zbraniach a strelive, ktorá zasiahne aj práve spomínané upravené – tzv. expanzné – zbrane.

Night of lanterns

Noc_lampasovNight of lanterns

Postupne chystáme každoročné piatkové večery v znamení lampášov.

Budete si tak môcť prezrieť objekt v tajuplnom zlatistom osvetlení a zažiť pravú atmosféru života v bunkri tak, ako ho zažívali vojaci v tridsiatych rokoch.

Privítame Vás v dobových uniformách, atmosféru doplní dobová hudba, stretnete sa s dobovou hraničnou kontrolou, prezriete si naaranžované poľné opevnenie s drevozemným bunkrom a na zahriatie Vám okrem dobrej nálady ponúkneme aj horúci čaj, či varené víno :o) . 

Tešíme sa na Vás každý piatok od 21.11.2014 až do 19.12.2014!

(more…)