MÚZEUM ČESKOSLOVENSKÉHO OPEVNENIA

Predstavenie múzea - Museum introduction - Museum vorstellung Viac »

ŽIVÁ HISTÓRIA

Živá história - Living history - Belebte geschichte Viac »

VŠETKY NAŠE MÚZEÁ

Pripravujeme pre vás ďalšie objekty v Bratislave! Viac »

OBJAVOVANIE NAŠEJ HISTÓRIE

Objavovanie našej histórie - Discovering our history - Entblößen unsere geschichte Viac »

GALÉRIA

Galéria fotografií - Photo gallery - Fotogalerie Viac »

SRDEČNE VÁS POZÝVAME

Tradičné podujatie VÝROČIE MOBILIZÁCIE 1938. Bojové ukážky, bohatý sprievodný program, dobová hudba a mnoho ďalšieho. Viac »

 

2% – PODPORTE NÁS!

2% – PODPORTE NÁS!Titulka

Vážení priatelia, aj tento rok nás môžete podporiť poukázaním 2% z Vašich daní. Z nich vieme čiastočne pokrývať prevádzkové náklady, pripravovať každoročnú Mobilizáciu, Noci lampášov či pokračovať v rekonštrukcii pevnosti. Ak ste sa tak rozhodli učiniť, budeme veľmi radi. Údaje z minulého roka sa nemenili, pre tých ktorí nás chcú podporiť prvý krát je jednoduchý postup:

Ak ste zamestnanec,

najneskôr do 15. 02. 2016 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a nahláste, že chcete darovať 2% z daní. K tomu mu potrebujete predložiť toto VYHLÁSENIE, ktoré si môžete stiahnuť TU už s vyplnenými údajmi nášho združenia.

Pokiaľ to za Vás neurobí zamestnávateľ, vypýtate si od neho POTVRDENIE o zaplatení dane, z ktorého vpíšete do VYHLÁSENIA dátum zaplatenia dane a sumu zaplatenej dane, z ktorej si vypočítate 2%.

VYHLÁSENIE aj s POTVRDENÍM doručte najneskôr do 30.04.2015 na ktorýkoľvek daňový úrad ale najlepšie na svoj) na podateľňu. Hotovo. (Čítajte ďalej)

Výzva občanom SR k obrane našej občianskej slobody

TitulkaVýzva občanom SR k obrane našej občianskej slobody

Žiaľ opäť sa naše práva a slobody demokratického zriadenia dostávajú do zameriavača Európskej komisie. Opäť sa po ohavných činoch jednotlivcov – ilegálne ozbrojených teroristov – siaha na práva slušných bezúhonných občanov krajín Európskej únie.
 
Prosíme každého, kto chce v prvom rade využiť svoje práva občana demokratickej krajiny ako bezúhonná a zákon dodržujúca osoba a každého, kto chce ochrániť svoje práva zberateľa strelných zbraní alebo držiteľa zbrojného preukazu, a každého kto chce prispieť k udržaniu ako takej možnosti sa brániť a nebyť terčom protiústavného vyvlastňovania právoplatne nadobudnutého majetku, aby si prečítal tu zverejnený článok a pokiaľ možno žiadame každého, aby sa zúčastnil petície proti týmto totalitným a nezmyselným (vysvetlenie v článku) snahám Európskej komisie.

Noc lampášov

Noc_lampasov_2015_DPiatkové večery vo svetle lampášov

Postupne chystáme každoročné piatkové večery v znamení lampášov.

Budete si tak môcť prezrieť objekt v tajuplnom zlatistom osvetlení a zažiť pravú atmosféru života v bunkri tak, ako ho zažívali vojaci v tridsiatych rokoch.

Privítame Vás v dobových uniformách, priateľskú atmosféru doplní dobová hudba, stretnete sa s dobovou hraničnou kontrolou, prezriete si naaranžované poľné opevnenie s drevozemným bunkrom a na zahriatie Vám okrem dobrej nálady ponúkneme aj horúci čaj, či varené víno :o) . 

Tešíme sa na Vás každý piatok od 20. 11. 2015 až do 18. 12. 2015 v čase od 18:00 do 23:00 hod.!

Svetový deň vojnových veteránov

Titulka

Pomôžte s výskumom

kto_avatarPodporte historické vedomie národa!

Občianske združenie Múzeum petržalského opevnenia chce vytvoriť priestor výskumu a dokumentovaniu a následnému publikovaniu a archivácii písomností, individuálnych príbehov a svedectiev a osobných dokumentov z prostredia vojenskej služby na objektoch Československého opevnenia v rokoch 1935 až 1938 primárne v Bratislave v Petržalke, ale aj v celom Československu.

Prichádza preto s výzvou pre všetkých občanov, spolky či združenia, múzeá a inštitúcie v mene zachovania hmotného a nehmotného dedičstva zo spomenutého obdobia:

Ak vlastníte relevantné dokumenty, fotografie alebo predmety či ústne svedectvá od vašich príbuzných, ktorí slúžili v Československej armáde v rokoch 1935 až 1938 na objektoch československého opevnenia (Hraničiarske prápory) na Slovensku či v Českej republike, podporte našu snahu a zašlite nám ich kópie alebo nás prosím kontaktujte na emailovej adrese mpo@mpo.sk alebo telefonicky na +421 908 150 071. Akékoľvek informácie pomôžu rozšíriť dôležité historické vedomie národa z tejto málo známej sféry.

Občianske združenie Múzeum petržalského opevnenia vopred ďakuje za prejavenie dôvery a ochotu podieľať sa na tomto projekte v rámci uchovania svedectiev a príbehov občanov, ktorí svoju službu v armáde prežili v tých osudových časoch roku 1938 na našej hranici.

OZ Múzeum petržalského opevnenia
www.mpo.sk