MÚZEUM ČESKOSLOVENSKÉHO OPEVNENIA

Predstavenie múzea - Museum introduction - Museum vorstellung More »

ŽIVÁ HISTÓRIA

Živá história - Living history - Belebte geschichte More »

JAZDY PO OPEVNENÍ

Jazda na historických vozidlách po opevnení - Ride by historical cars along fortification - Fahrt durch historische Autos erleben entlang Befestigung More »

OBJAVOVANIE NAŠEJ HISTÓRIE

Objavovanie našej histórie - Discovering our history - Entblößen unsere geschichte More »

GALÉRIA

Galéria fotografií - Photo gallery - Fotogalerie More »

SRDEČNE VÁS POZÝVAME

Tradičné podujatie VÝROČIE MOBILIZÁCIE 1938. Bojové ukážky, bohatý sprievodný program, dobová hudba a mnoho ďalšieho. More »

 

Military Act of the Year

Vojenský čin roka 2014Vojenský_čin_roka_2015

Aj tento rok vyhlásil rezort obrany laureátov už 18. ročníka ankety Vojenský čin roka. Anketa Vojenský čin roka každoročne oceňuje ľudí, predovšetkým príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky, ale aj obyčajných ľudí či občianske združenia a organizácie, v kategóriách Záchrana života, Pomoc verejnosti a Priateľ armády. Jej cieľom je spoločensky a morálne oceniť ľudí, ktorí nezištne pomohli v krízových situáciách, alebo vyvíjajú dobrovoľnícke aktivity v spojení s armádou či vojenskou históriou.

Tento rok sme aj my, ako občianske združenie Múzeum petržalského opevnenia, mali tú česť ocitnúť sa medzi nominovanými v kategórii Priateľ armády  a zúčastniť sa na slávnostnom galaprograme, ktorý sa konal v Klube Ministerstva obrany SR, dňa 22. 6. 2015.  (more…)

Project Our city

Project Our citynaše_mesto

Tento rok sme už po štvrtýkrát privítali firemných dobrovoľníkov v rámci projektu Naše Mesto. Mohli si vyskúšať rekonštrukčné práce na opevnení a svojou troškou prispieť k obnove týchto pamiatok.

Počas dňa sa podarilo vyzbierať obrovské množstvo kameňa, ktorý bol na tento pozemok vyvážaný v minulosti z rôznych stavebných prác v Bratislave. Tým sme pripravili areál múzea na ďalšiu fázu výsadby nového trávnika. Dobrovoľníci ďalej čistili a natierali protitankové prekážky a pomáhali s prácami priamo v objekte múzea B-S 4 “Lány”.

(more…)

The night of museums

noc_múzeí_2015The night of museums 2015

Traditionally, even our Czecho-slovak fortification museum is participating in the Night of museums event. So you will be possible to visit us again at late night hours, take an excursion in the company of a guide and hear a professional commentary not only about the fortification itself, but also about the history of our fatherland and many other interesting things.

Entrance fee: voluntary

We are looking forward to Your visit!

Photo Galery from this event: HERE

Broken-wing display

Výstava Zlomené krídlaZlomené_krídla

Nepremeškajte jedinečnú výstavu Zlomené krídla v Múzeu dopravy v Bratislave, kde sme do rady zaujímavých exponátov prispeli aj z našich zbierok.

Zlomené krídla – výstava k 70. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny.

“Nálezy zvyškov vojenských lietadiel, zostrelených počas leteckých bojov 2. svetovej vojny na Slovensku. Výstava prezentuje najmä doposiaľ nezverejnené nálezy fragmentov bojových lietadiel rôznych zainteresovaných armád zostrelených počas vzdušných bojov nad územím Slovenska. Návštevníci uvidia rôzne dobové výstrojné súčiastky, ako napríklad britskú uniformu príslušníka RAF(Royal Air Force), autentické fotografie a dokumenty. Zaujímavosťou sú aj zoznamy slovenských občanov slúžiacich počas 2. sv. vojny v zahraničných spojeneckých armádach.” (more…)

Vintage picnic

Vintage picnic
Piknikové-kratochvíle_titulka

We invite you to a unique event with a catchy idea.

Picnic in the attractive background of the Czecho-slovak fortification museum with contemporary theme and period dresscode, rich accompanying program, live music and much more!

(more…)