MÚZEUM ČESKOSLOVENSKÉHO OPEVNENIA

Predstavenie múzea - Museum introduction - Museum vorstellung More »

ŽIVÁ HISTÓRIA

Živá história - Living history - Belebte geschichte More »

JAZDY PO OPEVNENÍ

Jazda na historických vozidlách po opevnení - Ride by historical cars along fortification - Fahrt durch historische Autos erleben entlang Befestigung More »

OBJAVOVANIE NAŠEJ HISTÓRIE

Objavovanie našej histórie - Discovering our history - Entblößen unsere geschichte More »

GALÉRIA

Galéria fotografií - Photo gallery - Fotogalerie More »

SRDEČNE VÁS POZÝVAME

Tradičné podujatie VÝROČIE MOBILIZÁCIE 1938. Bojové ukážky, bohatý sprievodný program, dobová hudba a mnoho ďalšieho. More »

 

Noc múzeí 2015

noc_múzeí_2015Noc múzeí

Už tradične sa aj naše OZ Múzeum petržalského opevnenia zapojilo do akcie Noc múzeí. Budete nás tak môcť opäť navštíviť aj v neskorých nočných hodinách, absolvovať exkurziu v doprovode sprievodcu a vypočuť si odborný výklad nielen o opevnení samotnom, ale aj o histórii našej vlasti a o mnohých ďalších zaujímavostiach.  Dňa 16. 5. 2015 počas podujatia Noc múzeí sme pre Vás otvorený od 10:00 do 23:00 hod. (Posledná prehliadka trvá do 24:00 hod.).

Pri návšteve dostane každý návštevník vstupenku. Vstupné je dobrovoľné.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Piknikové kratochvíle

Piknikové-kratochvíle_titulkaPiknikové kratochvíľe

Pozývame vás na jedinečné podujatie s chytľavým nápadom.

Piknik v atraktívnom prostredí Múzea Petržalského opevnenia s dobovou tématikou a dobovým dress code-om, bohatým sprievodným programom, živou hudbou a mnohým ďalším!

(more…)

Podpora verejnosti

Podpora verejnostiInformácie-1-300x232_2percenta_c

V roku 2014 sme aj vďaka Vašej podpore, prostredníctvom poukázania 2% z Vašich daní, dokázali výrazným spôsobom pokročiť v procese rekonštrukcie vnútorného vybavenia objektu.

Ak by ste aj tento rok radi podporili náš projekt, zameraný na záchranu technicko-historických pamiatok, môžete tak učiniť nasledovne:

(more…)

Kalendár venovaný hrdinkám

Kalendar_pin_up_ZoliumKalendár venovaný bojujúcim ženám

Blížiaci sa koniec roka 2014 nám priniesol aj kalendár, ktorým chcú autorky projektu pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny pripomenúť predovšetkým tie ženy, ktoré sa v tomto konflikte zúčastnili aktívne. Ženy hrdinky, ktoré pohodlie civilného života vymenili za peklo bojiska často tisíce kilometrov vzdialeného od ich domova.

Zmena otváracích hodín a sezóny

Informácie 1ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN A SEZÓNY:

Pre pokračujúce časovo náročné rekonštrukčné práce sme sa rozhodli pozmeniť otváracie hodiny. Zaviedli sme zimnú pracovnú sezónu, počas ktorej je naše múzeum pre návštevníkov zatvorené. (Výnimkou je päť piatkových večerov akcie Noc lampášov.)

Otváracie hodiny na rok 2014-2015:

Sobota: 11:00-18:00 hod.

Nedeľa: Zatvorené

November až marec: ZATVORENÉ